Ти маєш знати!


Щороку в третю неділю травня проводиться Міжнародний день пам'яті жертв СНІДу. Головна мета цього заходу – привернути увагу до синдрому набутого імунодефіциту як до реальної загрози суспільству. Цей день почали відзначати з 1988 року, коли епідемія СНІДу була на піку свого поширення. З тих пір докладається чимало зусиль для пошуку високоефективних лікарських методів боротьби з ВІЛ, однак, на жаль, подібні вакцини не знайдені досі. Тому навіть за умови активного лікування і наявності у пацієнта достатніх фінансових ресурсів для цього хвороба все-таки залишається непереможним ворогом. 

В нашому місті, з цього приводу, проводиться акція «Ти маєш знати». Мета акції – привернути увагу населення, особливо молоді, до проблем ВІЛ/СНІДу та збереження свого здоров’я, запобігти подальшому поширенню ВІЛ/СНІДу та створити толерантну атмосферу в українському суспільстві. 

ВІЛ-інфекція не щадить нікого: ні бідних, ні багатих, ні пересічних громадян, ні зірок. Хто зі знаменитостей помер від СНІДу, і що стало причиною їх зараження? 

Фредді Мерк'юрі - соліст рок-групи Queen .23 листопада 1991 року знаменитий співак офіційно заявив про свій ВІЛ-захворювання, що стало несподіваним ударом для його шанувальників і навіть для рідних. Протягом декількох років співак не приховував свого стан і продовжував активно виступати з концертами. А вже буквально на наступний день після своєї заяви Мерк'юрі помер від бронхопневмонії, що розвилася в результаті СНІДу. Фреді Меркюрі не був наркоманом, тому причина, за якою він заразився СНІДом, залишається загадкою. За однією з найбільш популярних гіпотез рок-співака навмисно заразили через кров його недоброзичливці. На кошти Мерк'юрі створили благодійний фонд допомоги хворим ВІЛ Mercury Phoenix Trust. 

Айзек Азімов. Американський письменник-фантаст Айзек Азімов також пішов з життя через Сніду в 72 роки в 1992 році. ВІЛ-інфекцію автор науково-фантастичних романів підхопив при переливанні крові під час операції із шунтування серця в 1983 році. Про це трагічний обставину він дізнався лише через шість років, коли готувався до повторної операції. Письменник до самого кінця намагався зберегти в таємниці факт свого захворювання. Про дійсну причину смерті Азімова його дружина розповіла світові лише через 10 років, тому його також зарахували до списку «Померлі знаменитості від Сніду». 

Рудольф Нурієв. Російські знаменитості, які померли від СНІДу, також доповнюють жахливу картину руйнівних наслідків цього захворювання сучасності. Життя Рудольфа Нурієва СНІД обірвав в 1993 році, коли радянському танцюристу класичного балету було 54 роки. У 1984 році у нього виявили СНІД і, незважаючи на дороге лікування з застосуванням самих сучасних засобів і експериментальних препаратів, захворювання так і не вдалося перемогти. 

Офра Хаза. Офра Хаза – ізраїльська співачка і актриса, яка була чотири рази поспіль визнана кращою в своїй країні, померла в 42 роки. Офіційною причиною її передчасної смерті була названа пневмонія, але за неофіційною версією першопричиною смерті співачки став СНІД, яким Хаза заразилася від чоловіка Дорона Ашкеназі. Деякі джерела стверджують, що Офра соромилася свого захворювання і тому приховувала інформацію про нього до самого кінця. 

Рок Хадсон. Також неможливо не згадати про легендарному американському акторові Роке Хадсоне, разбивавшем серця прихильниць протягом декількох десятиліть. Його життя СНІД обірвав в 1985 році, коли з-за інфекції його легені і серце перестали працювати. Актору було 60 років. 

Серед знаменитостей, яких свого часу здолав СНІД, виокремимо також французького філософа Мішеля Фуко, супермодель Джіа Каранджі, олімпійського чемпіона з фігурного катання Ондреа Неліпу, гітариста Тома Фогерті, актора Денхольма Елліота, олімпійського чемпіона з фігурного катання Джона Каррі. 

Деякі люди не готові відкрито заявити про те, що заражені ВІЛ, оскільки бояться осуду громадськості та рідних, адже упередження про те, що хвороба вражає лише тих, хто веде асоціальний спосіб життя, ще досить сильна. Тим часом кількість тих, хто зі знаменитостей помер від СНІДу або бореться з цією хворобою, постійно зростає. Нещодавно відомий російський журналіст і телеведучий Павло Лобков визнав, що хворий на ВІЛ. Популярний співак і учасник руху проти СНІДу Влад Топалов також здавав тест на ВІЛ, але, на щастя, отриманий результат виявився негативним. 

Активну підтримку різних благодійних фондів, спрямованих на боротьбу зі СНІДом, проводять такі знаменитості, як сер Елтон Джон, Кайлі Міноуг, Ешлі Джадд, Анна Курнікова, Шарліз Терон та інші. Знаменита голлівудська актриса Елізабет Тейлор якось сказала такі надихаючі слова в своєму інтерв'ю: «СНІД – це не вирок. Ми зобов'язані не боятися і зупинити поширення цієї катастрофічної епідемії в США і в світі». Часто акції по боротьбі з ВІЛ організовують світові бренди. Наприклад, одного разу компанія H&M привернула до проекту дизайнерського одягу кумирів естради та інших зірок. Чверть коштів, виручених від продажу ексклюзивних речей, була спрямована у фонди боротьби зі СНІДом. У компанії Nike є спеціальний проект з червоними шнурками. Всі гроші від продажу даних шнурків спрямовуються на благодійність. Купувати червоні шнурки заохочують своїх уболівальників Марія Шарапова і Андрій Аршавін – кумири спорту та російські знаменитості. Померлі від СНІДу люди не можуть і залишити нас байдужими. Хвороба стала глобальною проблемою, і кожен повинен докладати всі можливі зі свого боку зусилля у боротьбі з нею. Принаймні, нам багато в чому під силу максимально убезпечити себе від цієї страшної інфекції. 

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Україна вже втратила близько 40 тисяч людей. Не дамо сумній цифрі збільшитись! Зупинимо епідемію разом!

Популярні дописи з цього блогу